Newsroom

DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy naszej wspaniałej publiczności! Wczoraj zakończył się 03 ARTLOOP Festival w Sopocie. Po raz kolejny spotkaliśmy się w tym słynnym polskim kurorcie, aby poprzez różne sztuki odkrywać przestrzeń i potencjał Sopotu. Z wielką przyjemnością ugościliśmy znakomitych artystów jak Portishead, Skalpel, Joanna Rajkowska, Anna Baumgart, Ela Jabłońska, Janek Simon i wielu innych. W tym roku ARTLOOP współpracował z festiwalami Grolsch ArtBoom Festival z Krakowa, WRO oraz T-Mobile Nowe Horyzonty. Zainicjowaliśmy także współpracę z Katowice Street Art Festival. Centralnym punktem wydarzenia był Plac Przyjaciół Sopotu i projekt "Relax + Rekreacja" zainspirowany ogródkami działkowymi, zaprojektowany przez Filipa Kozarskiego, Gosia Kuciewicz z Centrali oraz Jana Strumiłło. Odbyło się wiele działań warsztatowych, spotkań z artystami, akcji specjalnych. Przez 4 dni świadomie, nie rzadko z humorem re-kreowaliśmy przestrzeń Sopotu.
Zapraszamy za rok! Wkrótce ogłosimy termin i hasło przewodnie kolejnej edycji.

ARTLOOP + KATOWICE

ARTLOOP nawiązuje kolejne cenne porozumienie artystyczne z Katowice Street Art Festival. Po Krakowie i współpracy z Grolsch ArtBoom Festival i Wrocławiu, gdzie współpracujemy z WRO Art Centre oraz festiwalem T-Mobile Nowe Horyzonty przyszedł czas na kolejną ważną i startegiczną kolaborację.
Przyszłoroczne współdziałanie zapowiada i inicjuje wielkoformatowa projekcja Normana Leto pt. Synestezja, która pojawia się w miejscu przeznaczonym na mural.
Kuratorem pracy jest Marcin S. Gołębiewski - dyrektor artystyczny Katowice Street Art Festival.

Dzięki Street Art Festivalowi Katowice od czterech lat stają się miejscem prezentacji, konfrontacji i dyskusji na temat najbardziej dynamicznego zjawiska artystycznego, czyli street artu. Miasto jest polem eksperymentu za pomocą niemal wszystkich jego przejawów. Katowice Street Art Festival nie boi się zapraszać artystów trudnych, prowokujących, działających na marginesie działań ulicznych i podejmujących ważne kwestie, zarówno w kontekście samego street artu, jak i przestrzeni miejskiej i zmian w niej zachodzących. Ma ambicje przyczynić się do włączenia street artu do obiegu sztuki współczesnej w Polsce, czemu w 2014 roku służyła m.in. organizacja panelu dyskusyjnego z krytykami, artystami i teoretykami sztuki.

 

SPEKTAKL ANNY BAUMGART

Dzisiaj odbędzie się premiera wyjątkowego spektaklu Anny Baumgart i Grzegorza Packa pt. "Generał i dziewczyna", który powstał na podstawie historii Generała Delgady i Arajan, jego sekretarki i kochanki. Oboje zginęli z rąk reżimu Salazara (1964 r.) jako wojownicy o wolność i demokrację w Portugalii. Niestety postać Arajan została całkowicie przemilczana. W spektaklu głos zostaje oddany kobiecie, pominiętej na kartach portugalskiej historii. Jednocześnie tym, którzy kreują prestiż innych, pozostając niedocenionymi i niedostrzeżonymi. Najczęściej kobietom, które będąc w związkach intymnych, budują anonimowo autorytet partnera. Sztuka ta dotyka problematyki pomiędzy tym, co publiczne a prywatne. W trakcie przedstawienia wykorzystany zostanie fragment listu Sławomira Sierakowskiego, założyciela i redaktora naczelnego pisma „Krytyka Polityczna” oraz komentarze do niego. Sierakowski pisze o eksploatacji intelektualnej i ekonomicznej swojej byłej partnerki - Cvety Dimitrovej, iż „stała się osobą niewidzialną, kimś funkcjonującym w szarej strefie, prywatnie obsługując publicznego. Nie była równoprawną uczestniczką środowiska, choć stale pracowała na jego rzecz. Jej funkcja pozostawała niezdefiniowana, o jej pracy mało kto wie i nigdy w szczegółach się nie dowie. Nie można tego wpisać do żadnego CV, nikomu o tym opowiedzieć. Nie jest częścią żadnej historii, nie jest tytułem do niczego”. 
Artystka z pełną świadomoscią wybrała na miejsce spektaklu kultowy pensjonat Eden i odwołuje się do niezobowiązującej, sopockiej atmosfery i miasta jako kurortu. To tu w przestrzenich służących relaksowi i wypoczynkowi rozegra się proces przywracania głosu i tożsamości.

Premiera - 4.09.2014 godz. 19.30
Ilość miejsc bardzo ograniczona - obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Państwowej Galerii Sztuki.
Każdego dnia rozdajemy 30 wejściówek.

ARTLOOP + TARG ŚNIADANIOWY

Cieszymy się, że w związku z naszymi Rodzinnymi Ogródkami Działkowymi na Placu Przyjaciół Sopotu będzie z nami Targ Śniadaniowy w godzinach 10-22 w dniach 5-7.09.

Targ Śniadaniowy to nowy sposób na celebrowanie wspólnych śniadań. Można tam nie tylko kupić świeże i zdrowe produkty, ale także zjeść je z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Od początku sezonu letniego 2014 w każdą sobotę Targ działa na skwerze im. Arkadiusza Rybickiego w Sopocie, zaś od sierpnia również w Gdańsku-Wrzeszczu, na skwerze im. Józefa Piłsudskiego (w każdą niedzielę). Targ to cykliczne wydarzenie, które odbywa się na zielonych terenach Trójmiasta. Jest to miejsce do spożywania i kupowania zdrowej żywności na świeżym powietrzu. W Targu Śniadaniowym biorą udział wystawcy z całej Polski, oferując swoje zdrowe, regionalne i oryginalne wyroby spożywcze. Na wszystkich odwiedzających (wegan, wegetarian, alergików i mięsożerców) czeka duży wybór produktów. Można spróbować świeżych warzyw, serów, wędlin, przetworów i soków lub zamówić przygotowywane na bieżąco gorące dania i zimne przekąski. Targ to również możliwość skosztowania produktów pochodzących z krajów Europy i Świata.

Na placu będą z nami m.in. wybrane food trucki oraz wytwórcy różnych smakołyków. Pora rozpocząć celebrowanie wspólnego spędzania czasu na Placu Przyjaciół Sopotu. Zapraszamy!

 

 
 
APLIKACJA ARTLOOP GOTOWA!

Aby ułatwić nawigowanie po programie ARTLOOP oraz przekazać niezbędne informacje uruchamiamy bezpłatną aplikację.
Pobierz z App Store i Google Play.

 

Ogródki działkowe na ARTLOOP!

W tym roku dizajnerzy - Filip Kozarski, Jan Strumiłło i Gosia Kuciewicz z grupy Centrala wspólnie przygotowali wyjątkową przestrzeń na Placu Przyjaciół Sopotu - Rodzinne Ogródki Działkowe "Relaks & Rekreacja". Szukając odpowiedniej formy dla realizacji projektu, zdecydowano się na użycie figury Ogródków Działkowych, jako bytu godzącego różne indywidualne formy relaksu w obrębie jednej, istniejącej sytuacji. Plac Przyjaciół Sopotu zostanie podzielony na działki, swoisty patchwork przestrzenny, które będą miejscem różnych aktywności, instalacji - m.in. zapraszamy do skorzystania z Strefy Wolnej od Komara, Mównicy, Zielonej Enklawy, instalacji Hiperleżak, mobilnych parawanów, Strefy Działkowca, Czytelni-Szklarni. Na Placu stanie także tor do boules oraz zagramy w badmingtona.
Próbujemy przełożyć charakterystyczne dla działkowiczów działania, sposoby, patenty na miejską przestrzeń publiczną i sprawdzić czy pomogą one nam się lepiej w niej poczuć. Swojskość, intymność, zaradność, kameralność, niezależność, wspólnotowość to niektóre z cech które chcemy przeszczepić na miejski grunt. W ramach instalacji odbędą się potańcówki oraz działania warsztatowe. Przestrzeń jest także naszym "klubem" festiwalowym, miejscem spotkań festiwalowiczów i gości.

 

Sekcja ART LAB - ogłaszamy program!

W ramach sekcji ART LAB wszystkim chętnym proponujemy kombinację aktywnego relaksu z elementami odprężającej rekreacji. Pod rozłożystymi akacjami wraz z kolektywem Prulla stworzymy olbrzymi hamak, na którym potem kolektywnie będziemy odpoczywać. Wraz z Towarzystwem W Przestrzeni systemowo podejdziemy do kwestii bujania w obłokach. Podczas warsztatów na przecięciu architektury i designu zarówno młodsi, jak i starsi adepci sztuki obłokobujania nauczą się sztuki konstrukcji ulotnych quasi-budowli. W ramach akcji RELAKStory we wnętrzu przyczepy kempingowej będziemy nagrywać na kasetę magnetofonową nasze prywatne sposoby na relaks. Nagrania będzie można potem odsłuchać wraz z archiwalnymi nagraniami relaksacyjnymi z lat siedemdziesiątych oraz prywatnymi nagraniami ludzi z tej epoki, przeznaczonymi do użytku domowego. A skoro Sopot to kurort i miejsce wypoczynku, stworzymy dźwiękową mapę miasta w ramach projektu "Strukturalny Sopot" - z pewnością dowiemy się jak brzmi miasto stworzone do relaksu i rekreacji.

DANSING ASTORIA - potańcówka!

Na świeżym powietrzu, w specjalnie na ten cel zaaranżowanym miejscu na Placu Przyjaciół Sopotu odbędzie się międzypokoleniowa potańcówka przy muzyce na żywo. Zapraszamy od 4-6 września w godzinach 18-22. Grać będzie zespól Szfunk oraz DJ ASIA. Repertuar zespołu najczęściej czerpie z muzyki disco lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, a żywiołowe aranże pozwolą ponieść nasze ciała w czasie i przestrzeni. Zespół Szfunk został powołany w jednym celu. Chcą, aby ludzie zatracili się w euforii disco. Radość, taniec, pozytywne wibracje - tak wyglądają ich koncerty. 

Ruszyła akcja promocyjna!

Do północy 31 sierpnia możecie otrzymać od nas kod rabatowy na zakup biletu Portishead + Skalpel przez serwis eBilet.pl, obniżający cenę każdego biletu o 50 zł w kategoriach cenowych 200 i 250zł. Aby otrzymać kod - udostępnijcie nasze wydarzenie na swojej tablicy na Facebooku, wysyłając nam w wiadomości prywatnej "dowodówkę" udostępnienia w formie print-screena (zrzutu zdjęcia z ekranu). W odpowiedzi (w ciągu max. 12 godzin) otrzymacie kod rabatowy!
Osoba, która otrzyma kod może wykorzystać go na eBilet.pl podczas procesu zakupowego, wpisując go w specjalnie do tego przeznaczone pole.

Projekt STRUKTURALNY SOPOT

Zapraszamy do udziału w projekcie specjalnym o nazwie "Strukturalny Sopot" stworzonym na potrzeby festiwalu 03 ARTLOOP Festival. Celem projektu jest przeobrażenie Sopotu w wielki interaktywny instrument muzyczny, na którym zagrać będzie można zarówno wirtualnie, jak i w rzeczywistości realnej. Warunkiem koniecznym do osiągnięcia tego celu jest udział publiczności (mieszkańców i uczestników festiwalu) oraz pomoc miejscowych artystów dźwiękowych i muzyków. Festiwalowej publiczności zostanie rozdanych 200 mikrofonów kontaktowych. Do każdego mikrofonu zostanie dołączony zestaw montażowy wraz z instrukcją. Uczestnicy festiwalu będą mieli za zadanie zainstalować mikrofon w wybranym przez siebie miejscu w przestrzeni publicznej, a następnie powiadomić organizatorów o jego lokalizacji. Projektowi towarzyszą warsztaty dla artystów dźwiękowych. Uczestnicy warsztatów stanowić będą grupę rejestratorów, która nagra próbki dźwięków z zamontowanych przez publiczność mikrofonów. Nagrane dźwięki zostaną opublikowane w formie interaktywnej mapy, która będzie udostępniona w czasie festiwalu. Za jej pomocą będzie możliwe odtwarzanie dźwięków w wybranej przez siebie kolejności lub kilku dźwięków jednocześnie, by w ten sposób stworzyć własne kompozycje. Liczba audio-punktów na mapie będzie sukcesywnie rosnąć w trakcie festiwalu. Przy każdym mikrofonie znajdować się będzie naklejka z kodem QR, za pomocą którego możliwe będzie połączenie z mapą interaktywną.

Dźwiękowa pracowania stanie na Placu Przyjaciół Sopotu przez cały czas trwania festiwalu.
Autorem projektu jest: Florian Tuercke | www.floriantuercke.net

Więcej informacji w sekcji ART LAB.

HARMONOGRAM SCREEN + OTWARCIE SEKCJI

Jest już dostępny harmonogram projekcji filmowych i spotkań w sekcji SCREEN. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

Jednocześnie informujemy, że w ramach oficjalnego otwarcia sekcji w dniu 4.09 o godz. 20.30 pokażemy niezwykły, momentami oniryczny dokument o jednym dniu z życia Nicka Cave'a pt. 20 000 dni na Ziemi. To uczta nie tylko dla miłośników i fanów tego charyzmatycznego artysty, ale doskonała okazja, aby obejrzeć jeden z najciekawszych dokumentów o artyście, znajdujących się w aktualnym obiegu festiwalowym. Portret Cave'a jest świetnie zmontowanym hołdem dla twórczości niepokornej i na wskroś emocjonalnej. Hipnotyczne kadry, niebanalne komentarze artysty, przebliżające nam jego proces twórczy i codzienne życie bardzo szybko zapadają w pamięć. 

Zapraszamy na projekcję do sopockiego Multikina. Ilość miejsc jest ograniczona.

POBIERZ HARMONOGRAM SCREEN

PROGRAM FILM+VIDEO OGŁOSZONY!

Po wielu miesiącach przygotowań z dumą prezentujemy program sekcji SCREEN, która stanowi jeden z najistotniejszych elementów struktury programowej ARTLOOP.
Kuratorzy - Marek Kraska oraz Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka zdecydowali się bardzo mocno nawiązać przy swoich wyborach do tegorocznego hasła przewodniego festiwalu - RELAX + REKREACJA
W programie m.in.:
genialni wizjonerzy: #Björk # Nick Cave #Godfrey Reggio #Joanna Rajkowska #Alejandro Jodorowsky
koneserzy obrazu: #Wes Anderson #Tsai Ming-Liang #Carolle Scheemann #Vivian Maier
wywrotowi inicjatorzy zmian: #Michel Houellebecq #Łukasz Skąpski #Tom Berninger #Anna Baumgart #Piotr Szczepański
a także liczne spotkania z gośćmi i prelekcje.
Projekcje odbędą się w sopockim Multikinie, Państwowej Galerii Sztuki oraz w plenerze na Skwerze Kuracyjnym.
Szczegółowy harmonogram projekcji / spotkań zostanie ogłoszony do 20.08 na naszej stronie i pozostałych serwisach.

Strony

DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy naszej wspaniałej publiczności! Wczoraj zakończył się 03 ARTLOOP Festival w Sopocie. Po raz kolejny spotkaliśmy się w tym słynnym polskim kurorcie, aby poprzez różne sztuki odkrywać przestrzeń i potencjał Sopotu. Z wielką przyjemnością ugościliśmy znakomitych artystów jak Portishead, Skalpel, Joanna Rajkowska, Anna Baumgart, Ela Jabłońska, Janek Simon i wielu innych. W tym roku ARTLOOP współpracował z festiwalami Grolsch ArtBoom Festival z Krakowa, WRO oraz T-Mobile Nowe Horyzonty. Zainicjowaliśmy także współpracę z Katowice Street Art Festival. Centralnym punktem wydarzenia był Plac Przyjaciół Sopotu i projekt "Relax + Rekreacja" zainspirowany ogródkami działkowymi, zaprojektowany przez Filipa Kozarskiego, Gosia Kuciewicz z Centrali oraz Jana Strumiłło. Odbyło się wiele działań warsztatowych, spotkań z artystami, akcji specjalnych. Przez 4 dni świadomie, nie rzadko z humorem re-kreowaliśmy przestrzeń Sopotu.
Zapraszamy za rok! Wkrótce ogłosimy termin i hasło przewodnie kolejnej edycji.

ARTLOOP + KATOWICE

ARTLOOP nawiązuje kolejne cenne porozumienie artystyczne z Katowice Street Art Festival. Po Krakowie i współpracy z Grolsch ArtBoom Festival i Wrocławiu, gdzie współpracujemy z WRO Art Centre oraz festiwalem T-Mobile Nowe Horyzonty przyszedł czas na kolejną ważną i startegiczną kolaborację.
Przyszłoroczne współdziałanie zapowiada i inicjuje wielkoformatowa projekcja Normana Leto pt. Synestezja, która pojawia się w miejscu przeznaczonym na mural.
Kuratorem pracy jest Marcin S. Gołębiewski - dyrektor artystyczny Katowice Street Art Festival.

Dzięki Street Art Festivalowi Katowice od czterech lat stają się miejscem prezentacji, konfrontacji i dyskusji na temat najbardziej dynamicznego zjawiska artystycznego, czyli street artu. Miasto jest polem eksperymentu za pomocą niemal wszystkich jego przejawów. Katowice Street Art Festival nie boi się zapraszać artystów trudnych, prowokujących, działających na marginesie działań ulicznych i podejmujących ważne kwestie, zarówno w kontekście samego street artu, jak i przestrzeni miejskiej i zmian w niej zachodzących. Ma ambicje przyczynić się do włączenia street artu do obiegu sztuki współczesnej w Polsce, czemu w 2014 roku służyła m.in. organizacja panelu dyskusyjnego z krytykami, artystami i teoretykami sztuki.

 

SPEKTAKL ANNY BAUMGART

Dzisiaj odbędzie się premiera wyjątkowego spektaklu Anny Baumgart i Grzegorza Packa pt. "Generał i dziewczyna", który powstał na podstawie historii Generała Delgady i Arajan, jego sekretarki i kochanki. Oboje zginęli z rąk reżimu Salazara (1964 r.) jako wojownicy o wolność i demokrację w Portugalii. Niestety postać Arajan została całkowicie przemilczana. W spektaklu głos zostaje oddany kobiecie, pominiętej na kartach portugalskiej historii. Jednocześnie tym, którzy kreują prestiż innych, pozostając niedocenionymi i niedostrzeżonymi. Najczęściej kobietom, które będąc w związkach intymnych, budują anonimowo autorytet partnera. Sztuka ta dotyka problematyki pomiędzy tym, co publiczne a prywatne. W trakcie przedstawienia wykorzystany zostanie fragment listu Sławomira Sierakowskiego, założyciela i redaktora naczelnego pisma „Krytyka Polityczna” oraz komentarze do niego. Sierakowski pisze o eksploatacji intelektualnej i ekonomicznej swojej byłej partnerki - Cvety Dimitrovej, iż „stała się osobą niewidzialną, kimś funkcjonującym w szarej strefie, prywatnie obsługując publicznego. Nie była równoprawną uczestniczką środowiska, choć stale pracowała na jego rzecz. Jej funkcja pozostawała niezdefiniowana, o jej pracy mało kto wie i nigdy w szczegółach się nie dowie. Nie można tego wpisać do żadnego CV, nikomu o tym opowiedzieć. Nie jest częścią żadnej historii, nie jest tytułem do niczego”. 
Artystka z pełną świadomoscią wybrała na miejsce spektaklu kultowy pensjonat Eden i odwołuje się do niezobowiązującej, sopockiej atmosfery i miasta jako kurortu. To tu w przestrzenich służących relaksowi i wypoczynkowi rozegra się proces przywracania głosu i tożsamości.

Premiera - 4.09.2014 godz. 19.30
Ilość miejsc bardzo ograniczona - obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Państwowej Galerii Sztuki.
Każdego dnia rozdajemy 30 wejściówek.

ARTLOOP + TARG ŚNIADANIOWY

Cieszymy się, że w związku z naszymi Rodzinnymi Ogródkami Działkowymi na Placu Przyjaciół Sopotu będzie z nami Targ Śniadaniowy w godzinach 10-22 w dniach 5-7.09.

Targ Śniadaniowy to nowy sposób na celebrowanie wspólnych śniadań. Można tam nie tylko kupić świeże i zdrowe produkty, ale także zjeść je z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Od początku sezonu letniego 2014 w każdą sobotę Targ działa na skwerze im. Arkadiusza Rybickiego w Sopocie, zaś od sierpnia również w Gdańsku-Wrzeszczu, na skwerze im. Józefa Piłsudskiego (w każdą niedzielę). Targ to cykliczne wydarzenie, które odbywa się na zielonych terenach Trójmiasta. Jest to miejsce do spożywania i kupowania zdrowej żywności na świeżym powietrzu. W Targu Śniadaniowym biorą udział wystawcy z całej Polski, oferując swoje zdrowe, regionalne i oryginalne wyroby spożywcze. Na wszystkich odwiedzających (wegan, wegetarian, alergików i mięsożerców) czeka duży wybór produktów. Można spróbować świeżych warzyw, serów, wędlin, przetworów i soków lub zamówić przygotowywane na bieżąco gorące dania i zimne przekąski. Targ to również możliwość skosztowania produktów pochodzących z krajów Europy i Świata.

Na placu będą z nami m.in. wybrane food trucki oraz wytwórcy różnych smakołyków. Pora rozpocząć celebrowanie wspólnego spędzania czasu na Placu Przyjaciół Sopotu. Zapraszamy!

 

 
 
APLIKACJA ARTLOOP GOTOWA!

Aby ułatwić nawigowanie po programie ARTLOOP oraz przekazać niezbędne informacje uruchamiamy bezpłatną aplikację.
Pobierz z App Store i Google Play.

 

Ogródki działkowe na ARTLOOP!

W tym roku dizajnerzy - Filip Kozarski, Jan Strumiłło i Gosia Kuciewicz z grupy Centrala wspólnie przygotowali wyjątkową przestrzeń na Placu Przyjaciół Sopotu - Rodzinne Ogródki Działkowe "Relaks & Rekreacja". Szukając odpowiedniej formy dla realizacji projektu, zdecydowano się na użycie figury Ogródków Działkowych, jako bytu godzącego różne indywidualne formy relaksu w obrębie jednej, istniejącej sytuacji. Plac Przyjaciół Sopotu zostanie podzielony na działki, swoisty patchwork przestrzenny, które będą miejscem różnych aktywności, instalacji - m.in. zapraszamy do skorzystania z Strefy Wolnej od Komara, Mównicy, Zielonej Enklawy, instalacji Hiperleżak, mobilnych parawanów, Strefy Działkowca, Czytelni-Szklarni. Na Placu stanie także tor do boules oraz zagramy w badmingtona.
Próbujemy przełożyć charakterystyczne dla działkowiczów działania, sposoby, patenty na miejską przestrzeń publiczną i sprawdzić czy pomogą one nam się lepiej w niej poczuć. Swojskość, intymność, zaradność, kameralność, niezależność, wspólnotowość to niektóre z cech które chcemy przeszczepić na miejski grunt. W ramach instalacji odbędą się potańcówki oraz działania warsztatowe. Przestrzeń jest także naszym "klubem" festiwalowym, miejscem spotkań festiwalowiczów i gości.

 

Sekcja ART LAB - ogłaszamy program!

W ramach sekcji ART LAB wszystkim chętnym proponujemy kombinację aktywnego relaksu z elementami odprężającej rekreacji. Pod rozłożystymi akacjami wraz z kolektywem Prulla stworzymy olbrzymi hamak, na którym potem kolektywnie będziemy odpoczywać. Wraz z Towarzystwem W Przestrzeni systemowo podejdziemy do kwestii bujania w obłokach. Podczas warsztatów na przecięciu architektury i designu zarówno młodsi, jak i starsi adepci sztuki obłokobujania nauczą się sztuki konstrukcji ulotnych quasi-budowli. W ramach akcji RELAKStory we wnętrzu przyczepy kempingowej będziemy nagrywać na kasetę magnetofonową nasze prywatne sposoby na relaks. Nagrania będzie można potem odsłuchać wraz z archiwalnymi nagraniami relaksacyjnymi z lat siedemdziesiątych oraz prywatnymi nagraniami ludzi z tej epoki, przeznaczonymi do użytku domowego. A skoro Sopot to kurort i miejsce wypoczynku, stworzymy dźwiękową mapę miasta w ramach projektu "Strukturalny Sopot" - z pewnością dowiemy się jak brzmi miasto stworzone do relaksu i rekreacji.

DANSING ASTORIA - potańcówka!

Na świeżym powietrzu, w specjalnie na ten cel zaaranżowanym miejscu na Placu Przyjaciół Sopotu odbędzie się międzypokoleniowa potańcówka przy muzyce na żywo. Zapraszamy od 4-6 września w godzinach 18-22. Grać będzie zespól Szfunk oraz DJ ASIA. Repertuar zespołu najczęściej czerpie z muzyki disco lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, a żywiołowe aranże pozwolą ponieść nasze ciała w czasie i przestrzeni. Zespół Szfunk został powołany w jednym celu. Chcą, aby ludzie zatracili się w euforii disco. Radość, taniec, pozytywne wibracje - tak wyglądają ich koncerty. 

Ruszyła akcja promocyjna!

Do północy 31 sierpnia możecie otrzymać od nas kod rabatowy na zakup biletu Portishead + Skalpel przez serwis eBilet.pl, obniżający cenę każdego biletu o 50 zł w kategoriach cenowych 200 i 250zł. Aby otrzymać kod - udostępnijcie nasze wydarzenie na swojej tablicy na Facebooku, wysyłając nam w wiadomości prywatnej "dowodówkę" udostępnienia w formie print-screena (zrzutu zdjęcia z ekranu). W odpowiedzi (w ciągu max. 12 godzin) otrzymacie kod rabatowy!
Osoba, która otrzyma kod może wykorzystać go na eBilet.pl podczas procesu zakupowego, wpisując go w specjalnie do tego przeznaczone pole.

Projekt STRUKTURALNY SOPOT

Zapraszamy do udziału w projekcie specjalnym o nazwie "Strukturalny Sopot" stworzonym na potrzeby festiwalu 03 ARTLOOP Festival. Celem projektu jest przeobrażenie Sopotu w wielki interaktywny instrument muzyczny, na którym zagrać będzie można zarówno wirtualnie, jak i w rzeczywistości realnej. Warunkiem koniecznym do osiągnięcia tego celu jest udział publiczności (mieszkańców i uczestników festiwalu) oraz pomoc miejscowych artystów dźwiękowych i muzyków. Festiwalowej publiczności zostanie rozdanych 200 mikrofonów kontaktowych. Do każdego mikrofonu zostanie dołączony zestaw montażowy wraz z instrukcją. Uczestnicy festiwalu będą mieli za zadanie zainstalować mikrofon w wybranym przez siebie miejscu w przestrzeni publicznej, a następnie powiadomić organizatorów o jego lokalizacji. Projektowi towarzyszą warsztaty dla artystów dźwiękowych. Uczestnicy warsztatów stanowić będą grupę rejestratorów, która nagra próbki dźwięków z zamontowanych przez publiczność mikrofonów. Nagrane dźwięki zostaną opublikowane w formie interaktywnej mapy, która będzie udostępniona w czasie festiwalu. Za jej pomocą będzie możliwe odtwarzanie dźwięków w wybranej przez siebie kolejności lub kilku dźwięków jednocześnie, by w ten sposób stworzyć własne kompozycje. Liczba audio-punktów na mapie będzie sukcesywnie rosnąć w trakcie festiwalu. Przy każdym mikrofonie znajdować się będzie naklejka z kodem QR, za pomocą którego możliwe będzie połączenie z mapą interaktywną.

Dźwiękowa pracowania stanie na Placu Przyjaciół Sopotu przez cały czas trwania festiwalu.
Autorem projektu jest: Florian Tuercke | www.floriantuercke.net

Więcej informacji w sekcji ART LAB.

HARMONOGRAM SCREEN + OTWARCIE SEKCJI

Jest już dostępny harmonogram projekcji filmowych i spotkań w sekcji SCREEN. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

Jednocześnie informujemy, że w ramach oficjalnego otwarcia sekcji w dniu 4.09 o godz. 20.30 pokażemy niezwykły, momentami oniryczny dokument o jednym dniu z życia Nicka Cave'a pt. 20 000 dni na Ziemi. To uczta nie tylko dla miłośników i fanów tego charyzmatycznego artysty, ale doskonała okazja, aby obejrzeć jeden z najciekawszych dokumentów o artyście, znajdujących się w aktualnym obiegu festiwalowym. Portret Cave'a jest świetnie zmontowanym hołdem dla twórczości niepokornej i na wskroś emocjonalnej. Hipnotyczne kadry, niebanalne komentarze artysty, przebliżające nam jego proces twórczy i codzienne życie bardzo szybko zapadają w pamięć. 

Zapraszamy na projekcję do sopockiego Multikina. Ilość miejsc jest ograniczona.

POBIERZ HARMONOGRAM SCREEN

PROGRAM FILM+VIDEO OGŁOSZONY!

Po wielu miesiącach przygotowań z dumą prezentujemy program sekcji SCREEN, która stanowi jeden z najistotniejszych elementów struktury programowej ARTLOOP.
Kuratorzy - Marek Kraska oraz Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka zdecydowali się bardzo mocno nawiązać przy swoich wyborach do tegorocznego hasła przewodniego festiwalu - RELAX + REKREACJA
W programie m.in.:
genialni wizjonerzy: #Björk # Nick Cave #Godfrey Reggio #Joanna Rajkowska #Alejandro Jodorowsky
koneserzy obrazu: #Wes Anderson #Tsai Ming-Liang #Carolle Scheemann #Vivian Maier
wywrotowi inicjatorzy zmian: #Michel Houellebecq #Łukasz Skąpski #Tom Berninger #Anna Baumgart #Piotr Szczepański
a także liczne spotkania z gośćmi i prelekcje.
Projekcje odbędą się w sopockim Multikinie, Państwowej Galerii Sztuki oraz w plenerze na Skwerze Kuracyjnym.
Szczegółowy harmonogram projekcji / spotkań zostanie ogłoszony do 20.08 na naszej stronie i pozostałych serwisach.

Strony